دوست خوبم سلام. من علیرضا یوسفیان پور هستم معلم و مشاور تحصیلی. امروز قصد دارم یک مقاله طوفانی درباره بودجه‌بندی ریاضی کنکور را در اختیار شما عزیزان قرار دهم. قبل از شروع به مطالعه هر درسی، شناخت آن درس از لحاظ نوع مطالب، بودجه‌بندی کنکور و سبک طراحی سوالات به شدت حائز اهمیت است و در نحوه مطالعه آن درس و بازدهی که خواهید داشت موثر خواهد بود.

در این مقاله به بررسی دقیق بودجه‌بندی ریاضی کنکور تجربی، ریاضی و انسانی خواهیم پرداخت؛ در ابتدا به معرفی مباحث ریاضی در هر رشته، منابع طراحی سوالات ریاضی در کنکور و تاثیر ریاضی برای هر رشته خواهیم پرداخت و هر آن‌چیزی که درباره مباحث ریاضی کنکور تجربی، انسانی و ریاضی باید بدانید و بودجه‌بندی ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم و همچنین تعداد سوالات هر مبحث ریاضی در کنکور را در اختیارتان قرار خواهم داد.

تا انتها با من همراه باشید و در هر بخش از محتوای این مقاله سوالی به ذهنتان رسید سریعا از بخش نظرات مطرح کنید، قول می‌دهم به سرعت جواب سوالتان را دریافت کنید. در پایان مطلب می‌توانید بودجه‌بندی ریاضی در کنکور با بررسی کامل مباحث این مقاله را به‌صورت PDF دانلود کنید.

بودجه‌بندی ریاضی کنکور تجربی

این بخش مخصوص بودجه‌بندی درس ریاضی کنکور تجربی است؛ درسی که در کنکور 1402 تغییرات عمده‌ای را به خود دید و اکثر دانش‌آموزان تجربی هم با این درس رابطه خوبی ندارند؛قرار است صفر تا صد بودجه‌بندی ریاضی تجربی را با هم بررسی کنیم، با من همراه باشید. راستی برای مشاهده بودجه‌بندی سایر دروس می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی 1402

تاثیر ریاضی در کنکور تجربی

در تصویر بالا تاثیر ریاضی در کنکور تجربی را می‌توانید مشاهده کنید؛ داشتن این تصویر در گالری هر داوطلبی که قصد مطالعه برای کنکور را دارد الزامی است. در کنکور دی‌ماه 1401 ساختار ریاضی به‌صورت کامل نسبت به سال‌های قبل تغییر کرد و در این تصویر تغییرات را می‌توانید مشاهده کنید؛ اما اینجا قرار است به‌صورت عمیق‌تر مشخصات ریاضی در کنکور را بررسی کنیم.

اولین مورد ضریب درس ریاضی در کنکور تجربی است که تقریبا اهمیت این درس در کنکور را نمایش می‌دهد؛ تا قبل از سال 1401 ضریب درس ریاضی برای بیشتر رشته‌های تجربی متفاوت بود اما در زیرگروه اول که رشته‌های پرطرفدار وجود داشتند، ریاضی ضریب 6 را به خود اختصاص داده بود. ضریب ریاضی در کنکور تجربی 1402 برای تمامی رشته‌ها با حذف زیرگروه‌ها یکسان شد و عدد 7 را به خود اختصاص داد. یعنی فقط از لحاظ عدد ضریب، بعد از دروس زیست و شیمی، مهمترین درس کنکور شما ریاضی است؛ البته این موضوع با داستان انحراف معیار تغییر می‌کند و حتی بعضی از سال‌ها می‌تواند تاثیرگذارترین درس کنکور نیز باشد.

از کنکور 1402، در سومین دفترچه کنکور با ریاضی تجربی دست و پنجه نرم می‌کنید.

بودجه‌بندی ریاضی تجربی همانند سال‌های قبل ثابت است و در کل 30 تست را در کنکور به خود اختصاص می‌دهد و ارزش هر تست ریاضی در کنکور تجربی معادل 3/3 درصد است.

ترتیب سوالات ریاضی در کنکور تجربی از سوال 111 شروع شده و به سوال 140 ختم می‌شود. کل زمانی پاسخگویی به سوالات ریاضی که از سمت سازمان سنجش در نظر گرفته شده است، همراه با درس زمین‌شناسی 60 دقیقه است؛ اگر برای تست‌های زمین‌شناسی و ریاضی زمان یکسان درنظر بگیریم، برای پاسخ به 30 تست ریاضی کنکور 40 دقیقه زمان کلی خواهید داشت که سهم هر تست از این زمان 80 ثانیه است.

آخرین مطالب این بخش مربوط به منابع طراحی سوالات هر مبحث ریاضی کنکور تجربی است؛ سوالات ریاضی در کنکور تجربی مربوط به کتاب ریاضی سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم است که هر پایه شامل 7 فصل بوده و در مجموع 21 فصل از ریاضی متوسطه دوم می‌باشد.

تعداد سوالات ریاضی کنکور تجربی 1402 بر اساس پایه

بودجه بندی ریاضی کنکور تجربی

اولین نوع بودجه‌بندی سوالات ریاضی کنکور تجربی مربوط به تعداد سوالات هر پایه است. یعنی بودجه‌بندی ریاضی دهم تجربی، بارم‌بندی ریاضی یازدهم تجربی و بودجه‌بندی ریاضی دوازدهم. نکته‌ای که اینجا باید بدانید، این است که بودجه‌بندی درس ریاضی کنکور تجربی برای هر پایه ثابت نیست. فصل‌هایی مانند تابع، معادله و نامعادله، مثلثات، آمار و احتمال، مباحثی هستند که در هر سه پایه ریاضی تکرار می‌شوند؛ از همین رو نمی‌توان بعضی سوالات را به پایه خاصی نسبت داد.

اما خب ما در این بخش دست شما را قرار نیست خالی بگذاریم و یک میانگین معتبر از بارم‌بندی ریاضی کنکور تجربی برای هر پایه را در جدول بالا برایتان قرار داده‌ایم. طبق این میانگین، تعداد سوالات هر پایه از ریاضی در کنکور نمایش داده شده و تقریبا بودجه‌بندی ریاضی یازدهم تجربی بیشتر از سایر پایه‌ها می‌باشد.

بارم‌بندی ریاضی کنکور تجربی 1402 براساس مبحث

تعداد هر فصل ریاضی در کنکور تجربی

تصویر بالا تعداد سوالات هر مبحث ریاضی در کنکور تجربی است که به معنای واقعی کامل‌ترین تحلیل از تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور تجربی سال‌های اخیر را می‌توانید مشاهده کنید. این تصویر که مربوط به تعداد سوالات ریاضی در کنکور تجربی است، براساس کنکور تجربی 1402 (یا کنکور دی ماه 1401) و دو سال قبل آماده شده و بودجه‌بندی درس ریاضی در کنکور تجربی را هم براساس تعداد سوالات در هر سال و هم به‌صورت میانگین نمایش می‌دهد.

برمبنای همین تحلیل می‌توان گفت که مباحث تابع، مثلثات و معادلات و نامعادلات پرتست‌ترین مباحث ریاضی در کنکور تجربی هستند و هر سال حدود 40 درصد ریاضی کنکور را به خود اختصاص می‌دهند؛ مباحث حد و پیوستگی، شمارش و احتمال،هندسه، مشتق و کاربرد مشتق از لحاظ تعداد تست در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

اما نکته مهم این است که در کنکور تجربی 1402، برای اولین بار تعداد تست‌های کمتری از مباحث مشتق و کاربرد مشتق طراحی شده بود و به نوبه خود این موضوع در بررسی تعداد تست‌های ریاضی در کنکور تجربی جالب بود.

سوالی که ممکن است ذهن شما را هم درگیر کرده باشد این است که منظور از تعداد سوالات هندسه در کنکور تجربی دقیقا کدام فصل‌هاست؟ هندسه در کنکور تجربی شامل فصل‌ 2 ریاضی یازدهم و فصل 6 دوازدهم و همچنین بخش‌هایی از فصل اول ریاضی یازدهم تجربی می‌باشد. هر سال به‌صورت میانگین 3 الی 4 تست از بودجه‌بندی ریاضی در کنکور تجربی مربوط به مبحث هندسه است.

خب دوستان به صورت کامل تعداد تست هر مبحث ریاضی در کنکور تجربی را به‌صورت پایه‌ای و براساس مبحث بررسی کردیم. اگر راجع‌به تعداد سوالات ریاضی کنکور تجربی از هر مبحث، سوالی ذهنتان را درگیر کرده است، سریعا از بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید. در بخش بعدی به سراغ بودجه‌بندی ریاضی و آمار کنکور انسانی و در انتها به سراغ بودجه‌بندی‌ ریاضی کنکور ریاضی خواهیم رفت و پرونده بودجه‌بندی ریاضی کنکور را برای تمام رشته‌ها خواهیم بست.

دوستان خوبم یکی از مشکلات داوطلبان به‌خصوص در روزهای نزدیک به کنکور، انتخاب مباحث مهم دروس می‌باشد؛ اگر شما هم به هر دلیلی درگیر این موضوع هستید، با کمک لینک‌های زیر می‎‌توانید به مقالات مباحث تست‌خیز هر درس دسترسی داشته باشید:

بودجه‌بندی ریاضی کنکور انسانی

بخش دوم مقاله مربوط به بررسی بودجه‌بندی ریاضی انسانی نظام جدید است؛ در این بخش با سبک و سیاق قبل ابتدا مشخصات درس ریاضی در کنکور انسانی را بررسی خواهیم کرد و سپس به سراغ بودجه‌بندی ریاضی انسانی در کنکور براساس تعداد سوالات ریاضی در کنکور انسانی به‌صورت پایه‌ای و براساس تعداد سوالات هر فصل از ریاضی در کنکور انسانی می‌رویم.

تاثیر ریاضی در کنکور انسانی 1402

تاثیر ریاضی در کنکور انسانی

اولین نکته تاثیر ریاضی در کنکور انسانی مربوط به ضریب ریاضی در کنکور انسانی است. بحث ضریب هر درس در کنکور، بیانگر اهمیت آن درس نسبت به سایر دروس می‌باشد. درس ریاضی در کنکور انسانی دارای ضریب 6 است و بعد از درس ادبیات مهمترین درس در رشته علوم انسانی محسوب می‌شود.

دومین مورد مربوط به ترتیب سوالات ریاضی در کنکور انسانی است که اولین درس از اولین دفترچه کنکور محسوب می‌شود. بودجه‌بندی ریاضی رشته انسانی در کنکور از 20 سوال تشکیل شده و ارزش هر تست از ریاضی در کنکور انسانی معادل 5 درصد است.

ترتیب سوالات بودجه‌بندی ریاضی علوم انسانی از سوال 1 شروع و تا سوال 20 ادامه دارد. مدت زمان درنظر گرفته شده برای پاسخ دادن به بودجه‌بندی ریاضی کنکور انسانی 30 دقیقه است؛ به عبارت دیگر برای پاسخ به هر تست از بودجه‌بندی مباحث ریاضی انسانی 90 ثانیه زمان دارید.

منابع طراحی سوالات ریاضی انسانی کتاب‌های ریاضی متوسطه دوم هستند که مباحث ریاضی انسانی در هر پایه را به صورت زیر می‌توان دسته‌بندی کرد:

 • تعداد فصل‌های ریاضی دهم انسانی: 4 فصل
 • تعداد فصل‌های ریاضی یازدهم انسانی: 3 فصل
 • تعداد فصل‌های ریاضی دوازدهم انسانی: 3 فصل

یعنی در کل منبع طراحی سوالات ریاضی انسانی 10 فصل از ریاضیات مربوط به پایه دهم تا دوازدهم می‌باشد. خب دوستان خوبم در این بخش به بررسی کامل ساختار سوالات ریاضی در رشته انسانی پرداختیم؛ قسمت بعدی مربوط به بودجه‌بندی ریاضی انسانی نظام جدید است. به‌صورت کامل به بررسی بودجه‌بندی ریاضی انسانی در کنکور براساس پایه و مبحثی خواهیم پرداخت. با من همراه باشید.

بودجه‌بندی سوالات ریاضی و آمار انسانی 1402 براساس پایه

بودجه بندی ریاضی کنکور انسانی

در جدول بالا می‌توانید تعداد سوالات هر پایه از ریاضی در کنکور را مشاهده کنید. البته یادتان باشد با توجه به اینکه بعضی از فصل‌های ریاضی باهم ارتباط دارند ممکن است بودجه‌بندی هر پایه تغییراتی داشته باشد؛ جدول بالا یک میانگین از تعداد سوالات ریاضی انسانی در کنکور برای هر پایه را نمایش می‌دهد.

برمبنای همین آمار می‌توان گفت که تقریبا ریاضی دهم حجم بیشتری نسبت به سایر پایه‌ها دارد و تعداد تست بیشتری از کنکور معادل 35 الی 40 درصد از سهم بودجه‌بندی سوالات ریاضی و آمار انسانی را به خود اختصاص می‌دهد. در بخش بعدی به بررسی کامل بودجه‌بندی سوالات ریاضی انسانی به ‌صورت فصل به فصل خواهیم پرداخت.

بودجه‌بندی سوالات ریاضی کنکور انسانی 1402 براساس مبحث

تعداد سوالات هر فصل ریاضی در کنکور انسانی

به مهمترین بخش از بودجه‌بندی سوالات ریاضی انسانی نظام جدید رسیدیم. در تصویر بالا می‌توانید تعداد سوالات هر مبحث از ریاضی انسانی در کنکور را مشاهده کنید. طبق همین آمار می‌توان پر تست‌ترین و کم تست‌ترین فصل‌ها از بودجه‌بندی ریاضی کنکور انسانی نظام جدید را تعیین کرد. فصل‌های تابع و آمار پر تست‌ترین فصل‌های ریاضی در کنکور انسانی هستند و فصل آشنایی با منطق و استدلال ریاضی همراه با شمارش و احتمال کم‌ تست‌ترین فصل‌ها از بودجه‌بندی ریاضیات کنکور انسانی محسوب می‌شوند.

البته همان‌طور که می‌دانید، هر سال ممکن است تعداد سوالات هر مبحث متفاوت باشد؛ به‌همین دلیل در تصویر بالا و ستون آخر یک میانگین از تعداد سوالات ریاضی در کنکور رشته انسانی را هم در اختیارتان قرار داده‌ایم که خیالتان کاملا راحت باشد. خب دوستان خوبم به پایان بررسی بودجه‌بندی ریاضی کنکور انسانی رسیدیم و سعی کردیم کامل‌ترین اطلاعاتی که درمورد بارم‌بندی ریاضی انسانی نیاز دارید را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورتی که در هر بخش سوال یا ابهامی دارید توصیه می‌کنم همین الان از بخش نظرات مطرح کنید. قسمت بعدی هم آخرین بخش از مقاله بودجه‌بندی ریاضی کنکور است و قرار است کامل‌ترین بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی را بررسی کنیم.

بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی

از اینجا هم یک سلام ویژه به دوستان خوب رشته ریاضی داشته باشیم. این بخش مخصوص شماست و قرار است کامل‌ترین بررسی مربوط به بودجه‌بندی ریاضیات کنکور ریاضی را بخوانید. در ابتدا به بررسی ساختار درس ریاضی در کنکور ریاضی خواهیم پرداخت و در ادامه به بررسی تعداد سوالات ریاضی کنکور ریاضی به‌صورت مبحثی و همچنین بودجه‌بندی ریاضی به تفکیک کتاب خواهیم پرداخت. با من همراه باشید.

تاثیر ریاضی در کنکور ریاضی 1402

تاثیر ریاضی در کنکور ریاضی

در حال خواندن ساختار مهمترین و اصلی‌ترین درس کنکور خود یعنی ریاضی هستید. روند تغییرات درس ریاضی در کنکور رشته ریاضی از سال 1401 شروع شد و تغییرات قابل توجهی را به خود دید که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

اولین موضوع ضریب ریاضی در کنکور ریاضی است. درس ریاضی از لحاظ ضریب همانند گذشته مهم‌ترین درس رشته ریاضی محسوب می‌شود و دارای ضریب 12 است. اما در این بخش مجددا تاکید می‌کنم که جدا از بحث ضریب، انحراف معیار یعنی نحوه پاسخ‌گویی سایر داوطلبان به هر درس در تعیین اهمیت آن درس تاثیر دارد.

اولین درسی که در جلسه کنکور با آن دست و پنجه نرم خواهید کرد درس ریاضی است که به تنهایی در دفترچه اول اختصاصی قرار دارد. بودجه‌بندی ریاضی رشته ریاضی هم قریب به دو سال است که روند نزولی داشته و تا کنون تقریبا به ثبات رسیده است. تا کنکور سال 1400، بودجه‌بندی سوالات ریاضی کنکور ریاضی 55 تست بود، اما در کنکور دی ماه 1401 روی عدد 40 تست ثابت شد؛ یعنی کل بودجه‌بندی درس ریاضی کنکور ریاضی 40 تست است و ارزش هر تست 2/5 درصد است.

نکته بعدی ترتیب سوالات ریاضی در کنکور ریاضی است که از سوال 1 شروع و تا سوال 40 ادامه دارد. زمان پاسخگویی به سوالات ریاضی کنکور ریاضی 70 دقیقه است و به‌صورت میانگین برای پاسخ‌گویی به هر تست 105 ثانیه زمان در اختیار دارید.

آخرین موضوع در تاثیر ریاضی در کنکور رشته ریاضی مربوط به منابع طراحی سوالات ریاضی کنکور است. تعداد سوالات ریاضیات کنکور ریاضی از 4 درس ریاضی دهم و حسابان، هندسه، ریاضیات گسسته و آمار و احتمال طراحی می‌شود. دروس ریاضی دهم و حسابان به ترتیب در پایه‌های دهم تا دوازدهم وجود دارند و تعداد فصل‌های ریاضی کنکور ریاضی برای این درس به‌صورت زیر است:

 • تعداد فصل‌های ریاضی دهم ریاضی: 7 فصل
 • تعداد فصل‌های حسابان یازدهم ریاضی: 5 فصل
 • تعداد فصل‌های حسابان دوازدهم ریاضی: 5 فصل

به عبارتی دیگر دروس حسابان و ریاضی دهم 17 فصل از ریاضی کنکور را به خود اختصاص می‌دهند. دومین درس در رشته ریاضی، هندسه است که در هر سه پایه دهم تا دوازدهم وجود دارد؛ تعداد فصل‌های هندسه رشته ریاضی را هم به صورت زیر می‌توان دسته‌بندی کرد:

 • تعداد فصل‌های هندسه دهم ریاضی: 4 فصل
 • تعداد فصل‌های هندسه یازدهم ریاضی: 3 فصل
 • تعداد فصل‌های هندسه دوازدهم ریاضی: 3 فصل

یعنی منابع طراحی سوالات هندسه در کنکور ریاضی از 10 فصل این درس مربوط به پایه‌های دهم تا دوازدهم است؛ سهم بعدی از منابع طراحی تست‌های ریاضی رشته ریاضی مربوط به دو درس آمار و احتمال و ریاضیات گسسته است. تعداد فصل‌های این دو درس را به‌صورت زیر می‌توان دسته‌بندی کرد:

 • تعداد فصل‌های آمار و احتمال یازدهم ریاضی: 4 فصل
 • تعداد فصل‌های ریاضیات گسسته دوازدهم ریاضی: :3 فصل

برای تسلط کامل روی مباحث ریاضی رشته ریاضی باید 34 فصل از دروس مربوط به ریاضی را مطالعه کنید. تا به اینجا به بررسی کامل مشخصات ریاضی در کنکور ریاضی پرداختیم؛ بخش بعدی مربوط به بودجه بندی درس ریاضی در کنکور ریاضی است.

بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی 1402

بودجه بندی ریاضی کنکور ریاضی نظام جدید

در جدول بالا حالت کلی بودجه‌بندی ریاضی کنکور رشته ریاضی را می‌توانید مشاهده کنید؛ اما توجه داشته باشید که تعداد سوالات ریاضی در کنکور ریاضی در سه سال اخیر کاهش یافته است؛ سهم درس ریاضی در کنکور 1400، 55 سوال بوده، در کنکور 1401، 50 سوال و در کنکور 1402 (دی 1401)، 40 سوال از ریاضی در کنکور طراحی شده است. در جدول بالا سهم هر درس از سوالات ریاضی رشته ریاضی قرار گرفته و به‌صورت کلی آخرین آمار مربوط به تعداد سوالات هر درس ریاضی در کنکور رشته ریاضی را می‌توان به‌صورت زیر نوشت:

 • تعداد سوالات حسابان در کنکور ریاضی: 18 سوال
 • تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی:11 سوال
 • تعداد سوالات آمار و احتمال در کنکور ریاضی: 6 سوال
 • تعداد سوالات گسسته در کنکور: 5 سوال

اینجا انتهای ماجرا نیست و در ادامه قرار است بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی برای هر درس را به‌صورت کامل بررسی کنیم. البته درجریان باشید که هر سال این تعداد تست می‌تواند تغییر کند، ولی آمار بالا، یک آمار میانگین است که بسیار نزدیک به سوالات سال‌های بعد خواهد بود.

بودجه‌بندی حسابان کنکور 1402

بودجه بندی حسابان کنکور ریاضی

از لحاظ تعداد تست ریاضی در کنکور و حجم مطالب، درس حسابان جایگاه اول را به خود اختصاص داده است و از طرفی درسی است که داوطلبان بیشتر از سایر دروس مانند هندسه و گسسته روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. در تصویر بالا می‌توانید تعداد سوالات حسابان در کنکور را برای هر مبحث مشاهده کنید. براساس همین آمار از تعداد سوالات حسابان در کنکور ریاضی، پرتست‌ترین مباحث حسابان، تابع و مثلثات هستند و کم تست‌ترین مباحث این درس هم تقریبا توان‌های گویا و عبارات جبری و شمارش بدون شمردن از ریاضی سال دهم می‌باشند. بارم‌بندی حسابان کنکور در این بخش به اتمام می‌رسد و به سراغ بارم‌بندی ریاضی رشته ریاضی برای هندسه و سایر دروس خواهیم رفت.

تعداد سوالات هندسه در کنکور ریاضی 1402

بودجه بندی هندسه کنکور ریاضی

بعد از حسابان کنکور ریاضی، جایگاه دوم مربوط به بودجه‌بندی هندسه کنکور است. در تصویر بالا بودجه‌بندی هندسه کنکور ریاضی را می‌توانید برای 10 فصل این درس مشاهده کنید. براساس همین آمار می‌توان نتیجه گرفت که تقریبا مباحث ماتریس و دایره جزو فصل‌های پرتست هندسه کنکور هستند و مباحث ترسیم‌های هندسی و چندضلعی کمترین تعداد تست هندسه را به خود اختصاص می‌دهند. دوستان خوبم تعداد تست های هندسه در کنکور ریاضی را به صورت کامل بررسی کردیم؛ دو مبحث باقی مانده مربوط به تعداد سوالات آمار و احتمال در کنکور ریاضی و بودجه‌بندی گسسته کنکور است.

تعداد سوالات ریاضیات گسسته و آمار و احتمال در کنکور ریاضی 1402

بودجه بندی گسسته و آمار و احتمال

شاید از لحاظ سطح سختی و حجم، درس آمار و احتمال رشته ریاضی که در سال یازدهم خواهید خواند آسان‌ترین درس از ریاضی رشته ریاضی و درس گسسته هم سنگین‌ترین درس باشد. البته بودجه‌بندی آمار و احتمال کنکور ریاضی به نوبه خود قابل توجه است که حدود 6 تست از بودجه‌بندی ریاضی رشته ریاضی و گسسته نیز 5 تست را به خود اختصاص می‌دهد. در تصویر بالا تعداد سوالات آمار در کنکور ریاضی و همچنین درس گسسته را می‌توانید مشاهده کنید که احتمال بیشترین تعداد تست را به خود اختصاص می‌دهد و فصل آمار استنباطی هم کمترین تعداد تست در درس آمار و احتمال را به خود اختصاص می‌دهد. در درس ریاضیات گسسته، دو فصل اول با 2 تست جایگاه اول را در بودجه‌بندی گسسته در کنکور ریاضی به خود اختصاص می‌دهند.

دوستان خوبم به پایان مقاله بودجه‌بندی ریاضی کنکور رسیدیم؛ در این مقاله همان‌طور که در ابتدا قول داده بودم سعی کردم کامل‌ترین تحلیل از تعداد سوالات ریاضی کنکور تجربی، بودجه‌بندی ریاضی کنکور ریاضی و بودجه‌بندی ریاضی کنکور انسانی را تقدیم حضورتان کنم و امیدوارم به اطلاعات لازم درباره این موضوع دست پیدا کرده باشید؛ در این بخش از شما دعوت می‌کنم برای دسترسی به سایر مطالب ارزشمند سایت از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید و هر سوالی درباره بارم‌بندی ریاضی کنکور دارید از بخش نظرات مطرح کنید.

سوالات متداول

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مقاله

درباره نویسنده

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانه
دوره
خانه
پیمایش به بالا